Sıradaki Haber: BARTIN’A 6 YENİ DOKTOR DAHA GELİYOR

Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı

Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı

Bartın İl Kültür Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım programıyla cepsiz ceketliler Bartınlılar ile buluştu. Aday tanıtım toplantısında, Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman onur konuğu oldu.

Türkiye’de tüm seçim noktalarında tek başına kendi amblemi ile seçime giren Saadet Partisi, Bartın’da da tüm ilçe ve beldelerde kendi adayları ile seçime giriyor.

Tanıtım toplantısında aday olarak Bartın’da Emin Titiz, Amasra’da Celal Vakit, Ulus’ta Bayram Taşcı, Kurucaşile’de Can Güner, Kumluca’da Osman Özer, Abdipaşa’da Kemal Dönmez, Kozcağız’da Birol Eser, Hasankadı’da Mehmet Altunbaş Belediye Başkan Adayları olarak tanıtıldı. İl Genel Meclisinde Yurdanur Akgün, Murat Çilek, Ali İhsan Mekeç, Ali Özkan, Davut Nur, Turgut Ekinci tanıtılan adaylar içerisinde yer aldı.

Ağzına kadar dolan salonda programın başından sonuna inanç, coşku ve heyecan hakimdi.

Coşkulu kalabalığa konuşan Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Titiz,
“Bizi övmeyin, bize oy verin.” dedi.

GERGİNLİK DEĞİL, TEBESSÜM DAĞITACAĞIZ
“Coşkumuzun zirveye çıktığı bu heyecan şöleninin hayırlara vesile olmasını ve 31 Mart zaferimizin ayak sesleri olmasını temenni ediyorum.” diyerek sözlerine başlayan Emin Titiz, “Türkiye siyasi tarihinde ilk defa kararsız seçmenin bu kadar fazla olduğu dönemi yaşıyoruz. Yürüteceğimiz kampanya bütün siyasi partilerin memnuniyetsizlerine dokunacak bir kampanya olacaktır.

Türkiye’yi içerisinde bulunduğu bunalım ortamından biz çıkaracağız. Gerginlik değil, tebessüm dağıtacağız. Zorlukları kolaylaştıran biz olacağız. Bugün Türkiye’de milletimizin ellerine ayaklarına vurulmuş zincirleri güzel sözlerle biz sökeceğiz.” dedi.

HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ
Siyasi kampanyaların milleti seçim havasına sokmak için yapıldığı gerçeğini hatırlatan Emin Titiz, konuşmasına şu sözler ile devam etti. “Geldiğimiz nokta bugün maalesef milletimizin havasını bile söndürdüler. Biz yeni dil, üslup ve yaklaşımımızla milletimizin söndürülen havasını yeniden yerine getirip saadetle buluşturacağız.

Seçim çalışmalarımızı yaparken hiçbir siyasi şahsı, adayı, partiyi hedef almadan kendimizi ifade ederek yapacağız. Bir başkasının kaybetmesi değil, hep beraber kazanmak için gayret göstereceğiz. Biz burada sadece bir seçim kampanyamızı değil, aynı zamanda bir hakikat mücadelesi veriyoruz. Net, şeffaf ve herkes için gerçekleri söyleyeceğiz.”

DÜRÜST BELEDİYECİLİK DÖNEMİNİ BAŞLATACAĞIZ
Görevi devraldığı zaman “Dürüst belediyecilik dönemini başlatacağız.” diyen Emin Titiz, “Yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz. Bize emanet edilen kamu malını yetim malı korur gibi koruyacağız. Ne kendimize ne de bir başkasına asla haksız rant sağlamayacağız. İşi ehline vereceğiz, Partizanlık yapmayacağız. Yolsuzluğa asla geçit vermeyeceğiz. İsraf etmeyeceğiz, kaynakları boşa harcamayacağız. İnsanların faydalandığı, insanların zaten gözleri ile gördüğü belediye hizmetlerini, tekrar onlara göstermek ve kendimize siyasi rant sağlamak için tonlarca parayı kitapkçılara, dergilere, bilboardlara  akıtmayacağız.

Kamu imkanlarının içerisinde tüyü bitmedik yetimin hakkının olduğunu zihnimizden 1 dakika bile çıkarmayacağız. Her konuda adil olacağız. Her zaman şeffaf ve denetlenebilir olacağız. Hizmetlerimizde her işi hızlı, doğru ve estetik yapacağız. Şehrimizin yerel ve kültürel değerlerini koruyup zenginleştireceğiz. Herkesin derdi ile dertlenip halkımız ile bütünleşeceğiz.” dedi.

BİZİ ÖVMEYİN, BİZE “OY” VERİN!
Seçime bugün itibari ile 41 gün kaldığını hatırlatan Emin Titiz, “Yılmak yok, bıkmak yok, yorulmak yok. Gelecekten ümidi kesip yılgınlığa düşmek yok. Biz bu ülkenin, bu şehrin yarınları için, 31 Marta kadar mahalle mahalle, sokak sokak, kapı kapı dolaşacağız. Her gönüle dokunacağız, herkesi kucaklayan üslubumuzla oy isteyeceğiz. Her gittiğimiz yerde bizi övüyorlar, bundan memnun oluyoruz ama bizi methedenlere  “bizi övmeyin, bize oy verin” diyeceğiz.

Her sahada en aktif çalışmayı biz yapacağız. Her kapıya gideceğiz, her eli tutacağız, her yüreğe dokunacağız. Hiçbir ayrım gözetmeksizin herkesi kucaklayacağız. İnşallah 1 Nisan sabahı yeni bir güne, yeni bir döneme, yeni bir Bartına ve yeni bir Türkiye’ye uyanacağız. Bu sözlerle hepinizi Allaha emanet ediyorum. 31 mart zaferimiz şimdiden hayırlı olsun. İnanıyoruz ki Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Aday Tanıtım Toplantısına onur konuğu olarak katılan Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Bartınlılar ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bizlere böylesine ana sütü gibi helal bir davayı bırakan Erbakan Hocamızı vefatının senei devriyesinde rahmetle ve minnetle yad ediyorum.” diyerek sözlerine başladı.

Karaduman konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

İKTİDARA 1 NİSAN ŞAKASI YAPACAĞIZ
Bir seçim sürecinin içerisindeyiz. Yalanların, karalamaların, hakaretlerin, kavgaların olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Biz Saadet Partisi olarak, Milli Görüş davasının temsilcileri olarak, kimseyi ama kimseyi küçümsemeden, kimseye hakaret etmeden, kimseye küfür etmeden, kimseye yalan söylemeden, birilerine çamur atmadan bu seçim sürecini tamamlayacağız. Ve akabinde iktidara 1 Nisan şakası yapmış olacağız inşallah.

Bizim kimseyle bir husumetimiz yok. Bizim kimseyle bir kavgamız, kimseyle bir cedelleşmemiz yok. Biz Saadet Partisi olarak istiyoruz ki; bu ülkede Ak Partilisi, MHP’lisi, CHP’lisi, İyi Partilisi ve diğer partililer ile oy veren vermeyen 82 milyon vatandaşımız huzur, barış ve adalet içerisinde yaşasın istiyoruz. Ve bunun için bu çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmaları yaparken birilerinin yaptığı yolsuzlukları biz yapalım diye bu mücadeleyi vermiyoruz. Bu yolsuzluklar ortadan kalksın diye bu çalışmaları yapıyoruz.

ÜLKENİN DEĞİL, AK PARTİNİN BEKA SORUNU VAR
Şimdi bir beka mücadelesi almış başını gidiyor. 3 Kasım 2002’den günümüze, 31 Mart 2019 seçimlerine gideceğiz. Ve bir önceki 30 Mart 2014 seçimlerinden bu yana vatandaşımızın umudunu satın alıyorlar. Anadolu insanını kandırıyorlar ve diyorlar ki bize oy vermezseniz bu ülke felakete gidecek. Hatırlarsanız 30 Mart 2014 seçimlerinde de aynı yalanı söylediler. Geçtiğimiz 7 Haziran’da da akabinde 1 Kasım seçimlerinde de. Şu anda içerisine girdiğimiz 31 Mart Seçimlerinde de aynı yalanı söylüyorlar. Ve diyorlar ki şu anda biz bir beka mücadelesi veriyoruz. Eğer bize oy vermezseniz bu ülke felaket olacak diyorlar. Milletimizi aldatmaya çalışıyorlar.

17 yılın sonunda bu ülkeye bir beka sorunu yaşatıyorsa, bu iktidarın aynaya bakıp utanmaktan başka yapacağı bir şey yoktur. 17 yılın sonunda ekonomiyi bu hale getirdiniz. Dış politikada adım attığınız her şeyi batırdınız. 17 yılın sonunda bu ülkede nurtopu gibi bir beka sorunu yarattınız. Eğer biz bir sorundan bahsedeceksek bu sorun ülkenin bekası değildir, bu sorun Ak Partinin beka sorunudur. Ve yandaşı olan Milliyetçi Hareket Partisinin bekası sorunudur.

ÜLKEYE CUMHURBAŞKANI DEĞİL, İLLERE BELEDİYE BAŞKANI SEÇİYORUZ
Bu seçimlerde biz diyoruz ki bizim kimseye kin gütmek gibi bir mücadelemiz yok. Bizim Saadet Partisi olarak bu seçimde kimseyi alaşağı etmek gibi bir derdimiz yok. Biz bu seçimlerde ortaya koyduğumuz çalışmalarla anadolu insanına diyoruz ki şu iki şey arasında tercihte bulunacaksınız;

Ya 17 yıldır çalıyor ama çalışıyor diyen bu zavallılara oy vereceksiniz. Ya da çalışıyor ama 1 kuruşa bile tamah etmiyor diyen Saadet Partisine oy vereceksiniz. Bu seçim, ya toprağı seçeceğiniz ya da betonu seçeceğiniz bir seçim olacaktır. Bu seçim, ya gökyüzünü seçeceğiniz ya da 25-30 katlı binaları ve gökdelenleri seçeceğiniz bir seçim olacaktır. Bu seçim, ya yeşili seçeceğiniz ya da betonun grisini seçeceğiniz seçim olacaktır. Bu seçim böyle bir seçim. Bu seçimin sonunda da kimse bir yerden gitmeyecek. Ve bu ülkeye bir zeval gelmeyecek. Bu devletin bekası ile ilgili bir problem oluşmayacak. Çünkü biz bu seçimlerde bu ülkeye Cumhurbaşkanı değil, illere ve ilçelere belediye başkanı seçiyoruz.

CUMHURBAŞKANI SELAMI DEĞİL, ALLAH’IN SELAMIYLA ÇALIŞIYORUZ
Biz bunları yaparken Bartın başta olmak üzere bizim adaylarımız esnafları ziyaret ediyorlar, sivil toplum kuruluşlarını ve diğer yerleri ziyaret ediyorlar. İktidarın adayları ile arasındaki farkı ben size şöyle özetlemiş olayım.

İktidar partisinin adayları kendisini anlatamıyorlar, kendi varoluşları ile ilgili herhangi bir şeyi ifade etmiyorlar. Gidiyorlar ve diyorlar ki; Ankarayı üzmeyin, Cumhurbaşkanını üzmeyin, Cumhurbaşkanının selamını getirdik. Kendilerine dair söyledikleri tek bir cümle dahi yok. İktidarın adayları esnafı gezerken cumhurbaşkanının selamıyla gidiyorlar. Ama bizim adaylarımız esnafları, vatandaşları ziyaret ederken Allah’ın selamıyla gidiyorlar. Çünkü bizim adaylarımız gücü Ankara’da değil inancında buluyorlar. Bu işler inançla olur.

Siz yukarının selamıyla 17 yılda illerde ucubeden başka bir şey yapamadınız. Bu iş inançla olur. Erbakan hocamız derdi ki; inanç tekeden bile süt çıkarır. Ama siz geldiniz, “Kenar-ı Dicle’de bir kurt aşırsa bir koyunu, Gelir de adli ilahi sorar Ömer’den onu!” edebiyatı yaptınız ve götürüp koyunları kurtlara teslim ettiniz.

HERKES RAHAT OLSUN SAADET PARTİSİ VAR
17 yılın sonunda geldiğimiz nokta bundan ibaret. Bugün bu ülkede biz kaybedersek başörtülüler için, İmam Hatipler için, Kuran Kursları için sorunlar çıkacak diyorlar. Biz de diyoruz ki, aman herkes rahat olsun tüm bunları ayakta tutacak bir parti varsa oda Saadet Partisidir.

Bu duygu ve düşüncelerle 31 Mart seçimlerinin en büyük zaferlere vesile olmasını ve Bartın başta olmak üzere Ülkemiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.